Tradiční medicína

Jak správně užívat Ibuclin?

Ibuclin tablety 400 mg + 325 mg 10 ks má protizánětlivý a analgetický účinek, snižuje vysokou tělesnou teplotu. Aktivní složky pronikají do léze a zmírňují bolest, tablety Ibuclin se užívají k léčbě neuralgie způsobené různými příčinami, bolesti v dolní části zad a zad, bolesti kloubů. Lék je předepsán pro symptomatickou léčbu nachlazení a chřipky, pokud jsou doprovázeny horečkou a zimnicí.

Přečtěte si plné

Položka č.

Přečtěte si plné

Dovolená

Přečtěte si plné

Účinná látka

Přečtěte si plné

Účinná látka (lat)

Přečtěte si plné

Jméno značky

Přečtěte si plné

Země původu

Přečtěte si plné

MKB10

Horečka s třesavkou, Komplikace chirurgického a lékařského zákroku, blíže neurčeno, Zlomenina v neurčené oblasti těla, Myalgie, Akutní bolest, Zánětlivá polyartropatie, Bolesti kloubů, Bolesti zubů, Onemocnění kostí, blíže neurčené, Trauma, blíže neurčené, Dorsalgie, Onemocnění kloubů, blíže neurčené, Bolest, nespecifikováno, Povrchové poranění blíže neurčená oblast těla, Získané deformity pohybového aparátu, blíže neurčeno, Dysmenorea, blíže neurčeno, Neuralgie a neuritida, blíže neurčeno, Mnohočetné luxace, namožení a poranění kapsulárně-vazivového aparátu kloubů, NS, Akutní infekce horních cest dýchacích mnohočetná a blíže neurčená lokalizace, Jiné určené získané deformity systémů pohybového aparátu, Dislokace, natažení a poškození kapsulárně-vazivový aparát kloubu blíže neurčené oblasti těla

Přečtěte si plné

Typ balení

Přečtěte si plné

Účinná látka

Přečtěte si plné

Množství drogy

Přečtěte si plné

Kontraindikace

žaludeční vřed a duodenální vřed v akutní fázi; gastrointestinální krvácení; těžké selhání ledvin (CC méně než 30 ml/min); úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, recidivující polypózy nosu a vedlejších nosních dutin a intolerance kyseliny acetylsalicylové nebo jiných NSAID (včetně anamnézy); poškození zrakového nervu; genetický nedostatek glukózo-6-fosfátdehydrogenázy; onemocnění krevního systému; období po aortokoronárním bypassu; progresivní onemocnění ledvin, závažné selhání jater nebo aktivní onemocnění jater; potvrzená hyperkalémie; aktivní gastrointestinální krvácení; zánětlivé onemocnění střev; děti do 12 let; zvýšená individuální citlivost na složky léčiva (včetně jiných NSAID). S opatrností: ischemická choroba srdeční, chronické srdeční selhání, cerebrovaskulární onemocnění, dyslipidemie/hyperlipidémie, diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, kouření, CC méně než 60 ml/min, gastrointestinální vředy v anamnéze, přítomnost infekce Helicobacter pylori, starší věk, dlouhá léta – dlouhodobé užívání NSAID, alkoholismus, závažná somatická onemocnění, současné užívání perorálních GCS (včetně prednisolonu), antikoagulancií (včetně warfarinu), protidestičkových látek (včetně kyseliny acetylsalicylové, klopidogrelu), selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (včetně h. citalopramu, fluoxetinu , paroxetin, sertralin), virová hepatitida, mírné až středně těžké selhání jater a/nebo ledvin, benigní hyperbilirubinémie (Gilbertův syndrom, Dubin-Johnsonův syndrom, Rotorův syndrom), jaterní cirhóza s portální hypertenzí, nefrotický syndrom.

Přečtěte si plné

Vliv na schopnost řídit vozidla a stroje

Během léčebného období by se měl pacient zdržet potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlé psychomotorické reakce.

Přečtěte si plné

Popis dávkové formy

Potahované tablety 400 mg+325 mg, 10 ks. — blistry (1) — kartonové obaly

Přečtěte si plné

Forma vydání

Přečtěte si plné

Indikace léku

symptomatická léčba infekčních a zánětlivých onemocnění (nachlazení, chřipka), doprovázená horečkou, zimnicí, bolestí hlavy, svalů a kloubů, bolestí v krku; myalgie; neuralgie; bolest zad; bolesti kloubů, bolestivý syndrom při zánětlivých a degenerativních onemocněních pohybového aparátu; bolest z modřin, podvrtnutí, vykloubení, zlomenin; syndrom posttraumatické a pooperační bolesti; bolest zubů; algomenorea. Lék je určen k symptomatické terapii, snížení bolesti a zánětu v době použití a neovlivňuje progresi onemocnění.

Přečtěte si plné

Lékové interakce

Při současném užívání s kyselinou acetylsalicylovou snižuje ibuprofen své protizánětlivé a protidestičkové účinky (u pacientů užívajících nízké dávky kyseliny acetylsalicylové jako protidestičkového přípravku po zahájení léčby ibuprofenem je možný zvýšený výskyt akutní koronární insuficience). Kombinace s etanolem, GCS, kortikotropinem zvyšuje riziko erozivních a ulcerózních lézí gastrointestinálního traktu. Ibuprofen zvyšuje účinek přímých (heparin) a nepřímých (deriváty kumarinu a indandionu) antikoagulancií, trombolytických látek (altepláza, anistreplasa, streptokináza, urokináza), protidestičkových látek, kolchicinu; zvyšuje se riziko rozvoje hemoragických komplikací. Zvyšuje hypoglykemický účinek inzulínu a perorálních hypoglykemických léků. Oslabuje účinky antihypertenziv a diuretik (kvůli inhibici syntézy PG v ledvinách). Zvyšuje koncentraci digoxinu, lithia a methotrexátu v krvi. Kofein zvyšuje analgetický účinek ibuprofenu. Cyklosporinové a zlaté přípravky zvyšují nefrotoxicitu. Cefamandol, cefoperazon, cefotetan, kyselina valproová, plicamycin zvyšují výskyt hypoprotrombinémie. Antacida a cholestyramin snižují absorpci léčiva. Myelotoxická léčiva přispívají k manifestaci hematotoxicity léčiva.

Přečtěte si více
Lidový lék proti otokům v těhotenství

Přečtěte si plné

Nadměrná dávka

Gastrointestinální poruchy (průjem, nevolnost, zvracení, anorexie, bolest v epigastriu), zvýšený protrombinový čas, krvácení po 12-48 hodinách, letargie, ospalost, deprese, bolesti hlavy, tinitus, poruchy vědomí, srdeční arytmie, snížený krevní tlak, projevy hepato- a nefrotoxicita, křeče, možný rozvoj hepatonekrózy

Přečtěte si plné

Farmakoterapeutická skupina

Kombinované analgetikum (NSAID + nenarkotické analgetikum).

Přečtěte si plné

Farmakodynamika

Kombinované léčivo, jehož účinek je určen složkami obsaženými v jeho složení. ibuprofen; NSAID, má analgetické, protizánětlivé, antipyretické účinky. Inhibicí COX-1 a COX-2 narušuje metabolismus kyseliny arachidonové, snižuje množství PG (mediátorů bolesti, zánětu a hypertermické reakce) jak v místě zánětu, tak ve zdravých tkáních a potlačuje exsudativní a proliferační fázi. zánětu. paracetamol; neselektivně blokuje COX, hlavně v centrálním nervovém systému, má malý vliv na metabolismus voda-sůl a na gastrointestinální sliznici. Má analgetický a antipyretický účinek. V zanícených tkáních neutralizují peroxidázy účinek paracetamolu na COX-1 a COX-2, což vysvětluje nízký protizánětlivý účinek. Účinnost kombinace je vyšší než účinnost jednotlivých složek. Zmírňuje artralgii v klidu a při pohybu, snižuje ranní ztuhlost a otoky kloubů a pomáhá zvýšit rozsah pohybu.

Přečtěte si plné

Farmakokinetika

Absorpce ibuprofenu; vysoká, rychle a téměř úplně absorbována z gastrointestinálního traktu. Tmax po perorálním podání; asi 1;2 h Vazba na proteiny krevní plazmy; více než 90 %. T1/2; asi 2 hodiny Pomalu proniká do kloubní dutiny, hromadí se v synoviální tekutině, vytváří v ní vyšší koncentrace než v krevní plazmě. Po absorpci se asi 60 % farmakologicky neaktivní R-formy pomalu přeměňuje na aktivní S-formu. Podléhá metabolismu. Více než 90 % se vylučuje ledvinami (v nezměněné formě ne více než 1 %) a v menší míře žlučí ve formě metabolitů a jejich konjugátů. Absorpce paracetamolu; vysoká vazba na plazmatické proteiny; méně než 10 % a mírně se zvyšuje při předávkování. Metabolity sulfátu a glukuronidu se nevážou na plazmatické proteiny ani při relativně vysokých koncentracích. Hodnota Cmax; 5;20 mcg/ml, Tmax; 0,5; 2 h. Je distribuován poměrně rovnoměrně v tekutém prostředí těla. Proniká hematoencefalickou bariérou. Asi 90–95 % paracetamolu se metabolizuje v játrech za vzniku neaktivních konjugátů s kyselinou glukuronovou (60 %), taurinem (35 %) a cysteinem (3 %) a také malým množstvím hydroxylovaných a deacetylovaných metabolitů. Malá část léčiva je hydroxylována mikrozomálními enzymy za vzniku vysoce aktivního N-acetyl-n-benzochinoniminu, který se váže na sulfhydrylové skupiny glutathionu. Při vyčerpání zásob glutathionu v játrech (v důsledku předávkování) může dojít k zablokování enzymových systémů hepatocytů, což vede k rozvoji jejich nekrózy. T1/2; 2;3 h u pacientů s jaterní cirhózou T1/2 mírně zvyšuje. U starších pacientů clearance léčiva klesá a T se zvyšuje.1/2. Je vylučován ledvinami, hlavně ve formě glukuronidových a sulfátových konjugátů (méně než 5 %; nezměněno). Do mateřského mléka přechází méně než 1 % podané dávky paracetamolu. Děti mají nižší schopnost tvořit konjugáty kyseliny glukuronové než dospělí.

Přečtěte si plné

Farmakologický účinek

Kombinovaný lék, jehož účinek je dán jeho složkami Ibuprofen je NSAID, má analgetický, protizánětlivý, antipyretický účinek Inhibicí COX-1 a COX-2 narušuje metabolismus kyseliny arachidonové, snižuje množství; prostaglandiny (mediátory bolesti, zánětu a hypertermické reakce) v ohnisku zánětu i ve zdravých tkáních tlumí exsudativní a proliferační fázi zánětu – paracetamol – neselektivně blokuje COX především v centrálním nervovém systému, má slabý účinek; na metabolismus voda-sůl a na gastrointestinální sliznici má analgetický a antipyretický účinek v zanícených tkáních neutralizují účinek paracetamolu na COX-1 a COX-2, což vysvětluje nízký protizánětlivý účinek; vyšší než u jednotlivých složek Zmírňuje artralgii v klidu a při pohybu, snižuje ranní ztuhlost a otoky kloubů, podporuje zvýšený rozsah pohybu

Přečtěte si více
Léky a léky pro léčbu laryngitidy u dětí

Přečtěte si plné

Bezpečnostní opatření

Lék by měl být používán s opatrností u starších osob, u pacientů s poruchou funkce jater nebo ledvin, s chronickým srdečním selháním, s dyspeptickými příznaky před zahájením léčby, s anamnézou gastrointestinálního krvácení a onemocněním trávicího systému, bezprostředně po operaci intervence, pokud se v anamnéze vyskytly alergické reakce spojené s užíváním nesteroidních protizánětlivých léků, bronchiální astma, polypy nosní sliznice, stejně jako u jedinců užívajících antikoagulancia a hypoglykemické léky k perorálnímu podání.

Přečtěte si plné

Použití během těhotenství/kojení

V prvním a druhém trimestru těhotenství je užívání možné pouze podle pokynů lékaře v případech, kdy potenciální přínos převáží možné riziko pro matku a potenciální riziko pro plod. Použití léku ve třetím trimestru těhotenství je kontraindikováno. Pokud je nutné užívat lék během laktace (kojení), kojení by mělo být přerušeno. Experimentální studie neprokázaly embryotoxické, teratogenní nebo mutagenní účinky složek léčiva Ibuclin.

Přečtěte si plné

Registrační číslo

Přečtěte si plné

Nežádoucí účinky

Z gastrointestinálního traktu: NSAID gastropatie (nauzea, zvracení, pálení žáhy, anorexie, nepohodlí nebo bolest v epigastriu, průjem, plynatost); zřídka; erozivní a ulcerózní léze, krvácení, dysfunkce jater, hepatitida, pankreatitida, podráždění nebo sucho v ústech, bolest v ústech, ulcerace sliznice dásní, aftózní stomatitida, zácpa. Z nervového systému a smyslových orgánů: bolest hlavy, závratě, nespavost, úzkost, nervozita, podrážděnost, neklid, ospalost, deprese, zmatenost, halucinace; zřídka; aseptická meningitida (častější u pacientů s autoimunitními chorobami), ztráta sluchu, tinnitus, porucha zraku, toxické poškození zrakového nervu, rozmazané nebo dvojité vidění, skotom, tupozrakost. Z kardiovaskulárního systému: srdeční selhání, zvýšený krevní tlak, tachykardie. Z hematopoetických orgánů: anémie (včetně hemolytické a aplastické), trombocytopenie, trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopenie. Z dýchacího systému: dušnost, bronchospasmus. Z močového systému: alergická nefritida, akutní selhání ledvin, nefrotický syndrom, edém, polyurie, cystitida. Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, Quinckeho edém, bronchospasmus, dušnost, alergická rýma, suché a podrážděné oči, edém spojivek a očních víček, eozinofilie, horečka, anafylaktický šok, erythema multiforme exsudativní (Stevensonův-Joepidermální syndrom), toxická nekrolýza epidermis (Lyellův syndrom). Laboratorní nálezy: snížená koncentrace glukózy v séru, snížený hematokrit a hemoglobin, zvýšená doba krvácení, zvýšená koncentrace sérového kreatininu, zvýšená aktivita jaterních transamináz. Ostatní: zvýšené pocení. Při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách: ulcerace gastrointestinální sliznice, krvácení (gastrointestinální, gingivální, děložní, hemoroidální), poruchy zraku (porucha barevného vidění, skotom, amblyopie).

Přečtěte si plné

Zvláštní instrukce

Je třeba se vyvarovat současného užívání léku s jinými léky obsahujícími paracetamol/nebo NSAID. Při užívání léku po dobu delší než 5-7 dní podle předpisu lékaře je třeba sledovat periferní krevní obraz a funkční stav jater. Při současném použití nepřímých antikoagulancií je nutné sledovat parametry krevní srážlivosti. Je třeba se vyhnout současnému užívání ibuklinů s jinými NSAID. Abyste se vyhnuli možným škodlivým účinkům na játra, neměli byste během užívání drogy konzumovat alkohol. Lék může zkreslit výsledky laboratorních testů pro kvantitativní stanovení glukózy, kyseliny močové v krevním séru, 17-ketosteroidů (lék je nutné vysadit 48 hodin před testem).

Přečtěte si plné

Způsob aplikace

Perorálně (před jídlem nebo 2-3 hodiny po jídle), bez žvýkání, zapít dostatečným množstvím vody. 1 tableta 3x denně. Maximální denní dávka jsou 3 tablety. Délka léčby není delší než 3 dny jako antipyretikum a ne více než 5 dní jako analgetikum. Pokračování v léčbě lékem je možné pouze po konzultaci s lékařem. Pokud po léčbě nedojde ke zlepšení nebo se příznaky zhorší nebo se objeví nové příznaky, měli byste se poradit s lékařem. Používejte lék pouze podle indikací, způsobu podání a v dávkách uvedených v návodu.

Dispergovatelné tablety: kulaté, ploché válcové, růžové barvy s inkluzemi, se zkosením a půlicí rýhou na jedné straně, s charakteristickým zápachem.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Kombinované léčivo, jehož účinek je určen složkami obsaženými v jeho složení.

Ibuprofen – NSAID, má analgetické, protizánětlivé, antipyretické účinky. Inhibicí COX-1 a COX-2 narušuje metabolismus kyseliny arachidonové, snižuje množství PG (mediátorů bolesti, zánětu a hypertermické reakce) jak v místě zánětu, tak ve zdravých tkáních a potlačuje exsudativní a proliferační fázi. zánětu.

Přečtěte si více
Léčba kotníku

Paracetamol neselektivně blokuje COX, hlavně v centrálním nervovém systému, má malý vliv na metabolismus voda-sůl a na gastrointestinální sliznici. Má analgetický a antipyretický účinek. V zanícených tkáních neutralizují peroxidázy účinek paracetamolu na COX-1 a COX-2, což vysvětluje nízký protizánětlivý účinek.

Účinnost kombinace je vyšší než účinnost jednotlivých složek.

Farmakokinetika

Absorpce je vysoká, rychle a téměř úplně se vstřebává z gastrointestinálního traktu. Tmax po perorálním podání – asi 1–2 hodiny Vazba na bílkoviny krevní plazmy je více než 90 %. T1/2 — asi 2 hodiny Pomalu proniká do kloubní dutiny, hromadí se v synoviální tekutině, vytváří v ní vyšší koncentrace než v krevní plazmě. Po absorpci se asi 60 % farmakologicky neaktivní R-formy pomalu přeměňuje na aktivní S-formu. Podléhá metabolismu. Více než 90 % se vylučuje ledvinami (v nezměněné formě – ne více než 1 %) a v menší míře – žlučí ve formě metabolitů a jejich konjugátů.

Paracetamol

Absorpce je vysoká, vazba na plazmatické bílkoviny je nižší než 10 % a při předávkování se mírně zvyšuje. Metabolity sulfátu a glukuronidu se nevážou na plazmatické proteiny ani při relativně vysokých koncentracích. Hodnota Cmax — 5–20 mcg/ml, Tmax – 0,5–2 hodiny je distribuován poměrně rovnoměrně v tekutém prostředí těla. Proniká do BBB.

O společnosti 90–95 % paracetamolu se metabolizuje v játrech za vzniku neaktivních konjugátů s kyselinou glukuronovou (60 %), taurinem (35 %) a cysteinem (3 %) a také malým množstvím hydroxylovaných a deacetylovaných metabolitů. Malá část léčiva je hydroxylována mikrozomálními enzymy za vzniku vysoce aktivního N–acetyl–n–benzochinonimin, který se váže na sulfhydrylové skupiny glutathionu. Při vyčerpání zásob glutathionu v játrech (v důsledku předávkování) může dojít k zablokování enzymových systémů hepatocytů, což vede k rozvoji jejich nekrózy.

T1/2 — 2–3 hodiny Vylučováno ledvinami, převážně ve formě glukuronidových a sulfátových konjugátů (méně než 5 % – nezměněno). Do mateřského mléka přechází méně než 1 % podané dávky paracetamolu. Děti mají nižší schopnost tvořit konjugáty kyseliny glukuronové než dospělí.

Indikace

Ibuclin Junior ® je indikován k použití u dětí ve věku od 3 do 18 let:

  • febrilní syndrom;
  • bolestivý syndrom slabé nebo střední intenzity různé etiologie: bolest zubů, bolest z podvrtnutí, dislokace, zlomeniny;
  • jako pomocný lék: k léčbě syndromu bolesti a horečky při sinusitidě, tonzilitidě, akutních infekčních onemocněních–zánětlivá onemocnění horních cest dýchacích (faryngitida, tracheitida, laryngitida).

Kontraindikace

  • zvýšená individuální citlivost na složky léčiva nebo jiných NSAID;
  • peptický vřed žaludku a dvanáctníku v akutní fázi;
  • úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, recidivující polypózy nosu a vedlejších nosních dutin a intolerance kyseliny acetylsalicylové nebo jiných NSAID (včetně anamnézy);
  • dědičná intolerance galaktózy, nedostatek laktázy u Laponců nebo glukózo-galaktózová malabsorpce;
  • pochechnaya dostatochnost tyajeloy stepeni (Cl kreatinin
  • poškození zrakového nervu;
  • genetický nedostatek glukózo-6-fosfátdehydrogenázy;
  • onemocnění krevního systému;
  • období po operaci bypassu koronární arterie;
  • progresivní onemocnění ledvin;
  • těžké jaterní selhání nebo aktivní jaterní onemocnění;
  • potvrzená hyperkalémie;
  • aktivní gastrointestinální krvácení;
  • zánětlivé onemocnění střev;
  • těhotenství > 20 týdnů;
  • věk dětí (do 3 let).

Použití v těhotenství a laktaci

Pokud je nutné užívat Ibuclin Junior® během těhotenství a kojení (kojení), je třeba pečlivě zvážit očekávaný přínos léčby pro matku a potenciální riziko pro plod nebo dítě.

Pokud je nutné jej užívat v prvním trimestru těhotenství, je třeba se vyhnout dlouhodobému užívání přípravku Ibuclin Junior ® .

Nesteroidní antirevmatika by neměly užívat ženy od 20. týdne těhotenství z důvodu možného rozvoje oligohydramnia a/nebo patologie ledvin u novorozenců (novorozenecká renální dysfunkce).

Pokud je během kojení nutné krátkodobé užívání Ibuclinu Junior®, přerušení kojení obvykle není nutné.

Experimentální studie neprokázaly embryotoxické, teratogenní nebo mutagenní účinky složek léku Ibuclin Junior®.

Přečtěte si více
Můžete jíst kořeněná jídla během těhotenství?

Dávkování a podávání

Informace pouze pro zdravotníky.
Jste zdravotnický pracovník?

uvnitř, Před použitím je třeba tabletu Ibuclinu Junior® rozpustit v 5 ml (1 čajová lžička) vody.

Minimální časový interval mezi dávkami léku je 6 hodin.

Jednotlivé a denní dávky, stejně jako frekvence podávání, závisí na věku a hmotnosti dítěte.

Věk dítěte (tělesná hmotnost) Dávkování a podávání
3-6 let (13-20 kg) Jednotlivá dávka – 1 tableta. Aplikujte až 3x denně.
Maximální denní dávka je 3 tablet.
6-9 let (21-30 kg) Jednotlivá dávka – 1 tableta. Aplikujte až 3x denně.
Maximální denní dávka je 4 tablet.
9-12 let (31-40 kg) Jednotlivá dávka – 2 tableta. Aplikujte až 3x denně.
Maximální denní dávka je 6 tablet.
Nad 12 let (≥41 kg) Jednotlivá dávka – 2 tableta. Aplikujte až 3x denně.
Maximální denní dávka je 8 tablet.

Bez lékařského dohledu by se lék neměl užívat déle než 5 dní jako lék proti bolesti a déle než 3 dny jako antipyretikum.

Speciální skupiny pacientů

V případě poruchy funkce ledvin nebo jater by měl být interval mezi dávkami léku alespoň 8 hodin.

Nežádoucí účinky

Reklama: RLS-Patent LLC, TIN 5044031277

Informace pouze pro zdravotníky.
Jste zdravotnický pracovník?

Z imunitního systému: zřídka – kožní vyrážka, svědění, kopřivka.

Z krve a lymfatického systému: zřídka – trombocytopenie, leukopenie, pancytopenie, neutropenie, agranulocytóza.

Gastrointestinální poruchy: zřídka – dyspeptické jevy, při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách – hepatotoxický účinek.

Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, přestaňte lék užívat a poraďte se s lékařem.

Interakce

Je třeba se vyvarovat současného užívání ibuprofenu s následujícími léky:

Kyselina acetylsalicylová: kromě nízkých dávek kyseliny acetylsalicylové (ne více než 75 mg/den) předepsaných lékařem, protože kombinované užívání může zvýšit riziko nežádoucích účinků. Při současném užívání ibuprofen snižuje protizánětlivý a protidestičkový účinek kyseliny acetylsalicylové (u pacientů užívajících nízké dávky kyseliny acetylsalicylové jako protidestičkového přípravku po zahájení léčby ibuprofenem je možný zvýšený výskyt akutní koronární insuficience).

Ostatní NSAID, vč. selektivní inhibitory COX-2: Je třeba se vyhnout současnému užívání dvou nebo více léků ze skupiny NSAID kvůli možnému zvýšenému riziku nežádoucích účinků.

Používejte opatrně v kombinaci s následujícími léky:

Antikoagulancia a trombolytika: NSAID mohou zvýšit účinek antikoagulancií, zejména warfarinu a trombolytických léků.

Antihypertenziva (ACE inhibitory a antagonisté angiotensinu II) a diuretika: NSAID mohou snížit účinnost léků v těchto skupinách. Diuretika a ACE inhibitory mohou zvýšit nefrotoxicitu NSAID.

GKS: zvýšené riziko gastrointestinálních vředů a gastrointestinálního krvácení.

Protidestičkové látky a SSRI: zvýšené riziko gastrointestinálního krvácení.

Srdeční glykosidy: Současné podávání NSAID a srdečních glykosidů může vést ke zhoršení srdečního selhání, snížení glomerulární filtrace a zvýšení koncentrace srdečních glykosidů v krevní plazmě.

Lithiové přípravky: Existují důkazy o možnosti zvýšení koncentrace lithia v krevní plazmě během užívání NSAID.

metotrexát: Existují důkazy o možnosti zvýšení koncentrace methotrexátu v krevní plazmě během užívání NSAID.

Cyklosporin: zvýšené riziko nefrotoxicity při současném podávání NSAID a cyklosporinu.

mifepriston: NSAID by neměla být zahájena dříve než 8–12 dní po užití mifepristonu, protože NSAID mohou snížit účinnost mifepristonu.

Takrolimus: Při současném podávání NSAID a takrolimu se může zvýšit riziko nefrotoxicity.

zidovudin: Současné užívání NSAID a zidovudinu může vést ke zvýšené hematotoxicitě. Existují důkazy o zvýšeném riziku hemartrózy a hematomů u HIV pozitivních pacientů s hemofilií, kteří dostávali souběžnou léčbu zidovudinem a ibuprofenem.

Chinolonová antibiotika: U pacientů, kteří jsou současně léčeni NSAID a chinolonovými antibiotiky, může být zvýšené riziko záchvatů.

Nedoporučuje se užívat Ibuclin Junior ® současně s jinými léky. léky obsahující paracetamol, protože To může vést k předávkování paracetamolem.

Barbituráty, karbamazepin, fenytoin, difenin, primidon a další antikonvulziva, ethanol, rifampicin, zidovudin, flumecinol, fenylbutazon, butadion, přípravky z třezalky a další induktory mikrosomální oxidace zvýšit produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což způsobuje možnost rozvoje těžkého poškození jater při malých předávkováních paracetamolu (5 g nebo více).

Inhibitory jaterních mikrozomálních enzymů snížit riziko hepatotoxických účinků.

Přečtěte si více
Je rentgen nebezpečný pro plod?

Pod vlivem paracetamolu se doba eliminace levomycetin (chloramfenikol) se zvyšuje 5krát, v důsledku čehož se zvyšuje riziko otravy chloramfenikolem (chloramfenikol).

Při pravidelném dlouhodobém užívání droga zvyšuje svůj účinek. nepřímá antikoagulancia (warfarin a další kumariny), což zvyšuje riziko krvácení. Epizodické podání jednorázové dávky léku nemá významný vliv na působení nepřímých antikoagulancií.

metoklopramid и domperidon zvýšení a cholestyramin snižuje rychlost absorpce paracetamolu.

Lék může snížit jeho účinnost urikosurické léky.

Dlouhodobé současné užívání paracetamolu a další NSAID zvyšuje riziko rozvoje analgetické nefropatie a renální papilární nekrózy, což je nástup konečného selhání ledvin.

Nadměrná dávka

Příznaky: gastrointestinální poruchy (bolesti břicha, průjem, nevolnost, zvracení, anorexie, bolest v epigastriu), zvýšený protrombinový čas, krvácení po 12-48 hodinách, letargie, ospalost, deprese, bolesti hlavy, tinitus, poruchy vědomí, porucha srdeční frekvence, snížený krevní tlak, projevy hepato- a nefrotoxicity, křeče a možný rozvoj hepatonekrózy.

Léčba: výplach žaludku během prvních 4 hodin; alkalický nápoj, nucená diuréza; aktivní uhlí perorálně, podávání dárců skupiny SH a prekurzorů syntézy glutathionu – methionin 8-9 hodin po předávkování a N-acetylcystein perorálně nebo intravenózně – po 12 hodinách antacid; hemodialýza; symptomatická terapie. Potřeba dalších terapeutických opatření (další podání methioninu, nitrožilní podání N-acetylcysteinu) se stanovuje v závislosti na koncentraci paracetamolu v krvi a také době, která uplynula od jeho podání.

Zvláštní instrukce

O vhodnosti použití léku jako antipyretika se rozhoduje individuálně v závislosti na závažnosti, povaze a snášenlivosti febrilního syndromu.

Ibuprofen může maskovat objektivní příznaky infekčních onemocnění, proto by měla být léčba ibuprofenem u pacientů s infekčním onemocněním předepisována s opatrností.

Aby se snížilo riziko rozvoje nežádoucích účinků z gastrointestinálního traktu, měla by být použita minimální účinná dávka po co nejkratší možnou krátkou léčbu.

Při současném použití nepřímých antikoagulancií je nutné sledovat parametry krevní srážlivosti.

Je třeba se vyhnout současnému užívání přípravku Ibuclin Junior ® s jinými NSAID.

Při dlouhodobém (více než 5 dnech) užívání léku je nutné sledovat parametry periferní krve a funkční stav jater.

Lék může zkreslit výsledky laboratorních testů pro kvantitativní stanovení glukózy, kyseliny močové v krevním séru, 17-ketosteroidů (lék je nutné vysadit 48 hodin před testem).

Pomocné látky

Lék Ibuclin Junior ® obsahuje laktózu. Pacienti se vzácnými dědičnými problémy s intolerancí galaktózy, vrozeným nedostatkem laktázy nebo malabsorpcí glukózy a galaktózy by tento přípravek neměli užívat.

Lék Ibuclin Junior ® obsahuje karmínové barvivo (Ponceau 4R), které může vyvolat alergické reakce.

Lék Ibuclin Junior® obsahuje aspartam, zdroj fenylalaninu. Může být škodlivý pro lidi s fenylketonurií.

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy. Během léčebného období by se měl pacient zdržet potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlé psychomotorické reakce.

Forma vydání

Dispergovatelné tablety pro děti, 100 mg + 125 mg. 10 tablet každý. v PVC/Al blistru. 1, 2 nebo 20 ks. spolu s návodem k použití v kartonové krabici.

Производитель

Výrobce/Držitel rozhodnutí o registraci: Dr. Reddy’s Laboratories Ltd., Indie. Dr. Reddy’s Laboratories Ltd., Indie.

Adresa výrobního místa: Manufacturing Unit – 6, Village Khol, Nalagarh Road, Baddi, Solan District, H.P., 173205, Indie.

Organizace přijímající stížnosti spotřebitelů: zastoupení Dr. Reddy’s Laboratories Ltd. 115035, Moskva, Ovchinnikovskaya emb., 20, budova 1.

Tel.: +7 (495) 795-39-39.

E-mail: nežádoucí@drreddys.com

Podmínky dovolené z lékáren

Podmínky skladování

Při teplotě do 25 °C, v původním obalu (blistr v balení).
Uchovávejte mimo dosah dětí.

Datum vypršení platnosti

5 let.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
Lobanova Elena Georgievna (farmakolog, doktor lékařských věd, profesor)
Zkušenosti: více než 30 let

Objednávejte v lékárnách

Výběr regionu:

Uvedené informace o cenách léků nejsou nabídkou k prodeji či koupi zboží.
Informace jsou určeny výhradně pro srovnání cen ve stacionárních lékárnách provozovaných v souladu s článkem 55 federálního zákona „O oběhu léčiv“ ze dne 12.04.2010. dubna 61 č. XNUMX-FZ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button