Kapky Zyrtec – návod a cena
Tablety: bílé podlouhlé, potažené filmem, s bikonvexními plochami, jednostrannou rýhou a rytinou „Y“ na obou stranách rýhy.
Kapky: průhledná bezbarvá kapalina s vůní kyseliny octové.
Farmakologický účinek
Farmakodynamika
Cetirizin, účinná látka léku Zyrtec ®, je metabolit hydroxyzinu, patří do skupiny kompetitivních antagonistů histaminu a blokuje H1– histaminové receptory.
Cetirizin zabraňuje rozvoji a zmírňuje průběh alergických reakcí, má antipruritické a antiexudativní účinky. Cetirizin ovlivňuje časnou histaminově dependentní fázi alergických reakcí, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v pozdní fázi alergické reakce a také snižuje migraci eozinofilů, neutrofilů a bazofilů a stabilizuje membrány žírných buněk. Snižuje propustnost kapilár, zabraňuje vzniku edému tkání, uvolňuje křeče hladkého svalstva. Odstraňuje kožní reakce na zavedení histaminu, specifických alergenů, stejně jako chlazení (se studenou kopřivkou). Snižuje histaminem indukovanou bronchokonstrikci u mírného bronchiálního astmatu.
Cetirizin nemá anticholinergní a antiserotoninové účinky. V terapeutických dávkách lék prakticky nezpůsobuje sedativní účinek. Po užití cetirizinu v jedné dávce 10 mg se jeho účinek rozvíjí po 20 minutách (u 50 % pacientů), po 60 minutách (u 95 % pacientů) a trvá déle než 24 hodin v průběhu léčby antihistaminový účinek cetirizinu se nerozvíjí. Po přerušení terapie účinek přetrvává až 3 dny.
Farmakokinetika
Farmakokinetické parametry cetirizinu se mění lineárně.
Sání. Po perorálním podání se lék rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Jedení neovlivňuje úplnost vstřebávání, i když jeho rychlost klesá. U dospělých po jednorázové dávce léku v terapeutické dávce Cmax v krevní plazmě je 300 ng/ml a je dosaženo po (1±0,5) hodinách.
Rozdělení. Cetirizin se (93±0,3)% váže na plazmatické proteiny. PROTId je 0,5 l/kg. Při užívání léku v dávce 10 mg po dobu 10 dnů není pozorována žádná akumulace cetirizinu.
Metabolismus. Metabolizován v malých množstvích v těle O-dealkylací (na rozdíl od jiných antagonistů H1-histaminové receptory, které jsou metabolizovány v játrech pomocí cytochromového systému) za vzniku farmakologicky neaktivního metabolitu.
Vybrání. U dospělých T1/2 je přibližně 10 hodin; u dětí od 6 do 12 let – 6 hodin, od 2 do 6 let – 5 hodin, od 6 měsíců do 2 let – 3,1 hodiny Přibližně 2/3 podané dávky se vyloučí v nezměněné formě ledvinami.
U starších pacientů a pacientů s chronickým onemocněním jater se podává jednorázová dávka 10 mg T1/2 se zvýší přibližně o 50 % a systémová clearance se sníží o 40 %.
U pacientů s mírným selháním ledvin (Cl kreatinin >40 ml/min) jsou farmakokinetické parametry podobné jako u pacientů s normální funkcí ledvin.
U pacientů se středně závažným selháním ledvin a u pacientů na hemodialýze (Cl 1/2 kreatininu se zvyšuje 3krát a celková clearance klesá o 70 % ve srovnání s těmito ukazateli u pacientů s normální funkcí ledvin, což vyžaduje odpovídající změnu dávkovacího režimu.
Cetirizin se během hemodialýzy prakticky neodstraňuje z těla.
Indikace
- léčba příznaků celoroční a sezónní alergické rýmy a alergické konjunktivitidy (jako je svědění, kýchání, ucpaný nos, rinorea, slzení, překrvení spojivek);
- senná rýma (senná rýma);
- urtikárie;
- alergické dermatózy, vč. atopická dermatitida doprovázená svěděním a vyrážkou.
Kontraindikace
Pro všechny lékové formy
- přecitlivělost na cetirizin, hydroxyzin nebo piperazinové deriváty, stejně jako další složky léčiva;
- konečné stadium selhání ledvin (Cl kreatinin
- těhotenství;
- období kojení.
S opatrností: chronické selhání ledvin (pokud kreatinin Cl >10 ml/min, je nutná úprava dávkování); stáří (možná snížená rychlost glomerulární filtrace); epilepsie a pacienti se zvýšenou konvulzivní připraveností; pacientů s predispozičními faktory k zadržování moči (viz „Zvláštní pokyny“).
U potahovaných tablet navíc:
- dědičná intolerance galaktózy, nedostatek laktázy nebo syndrom malabsorpce glukózy a galaktózy;
- věk dětí do 6 let.
Pro kapky navíc:
- děti do 6 měsíců věku (vzhledem k omezeným údajům o účinnosti a bezpečnosti léků).
S opatrností: věk dětí do 1 roku.
Použití v těhotenství a laktaci
Experimentální studie na zvířatech neodhalily žádné přímé ani nepřímé nežádoucí účinky cetirizinu na vyvíjející se plod (včetně postnatálního období), nezměnil se ani průběh těhotenství a porodu.
Nebyly provedeny adekvátní a přísně kontrolované klinické studie o bezpečnosti léku, proto by Zyrtec ® neměl být předepisován během těhotenství.
Cetirizin se vylučuje do mateřského mléka, proto by měl ošetřující lékař rozhodnout, zda během užívání léku ukončit kojení.

Vzhled produktu se může lišit od fotografie
Forma vydání:
kapky vnitřní
Účinná látka
Skupina produktů
Производитель
Cena platí pouze při objednání zboží skladem prostřednictvím webové stránky
od 1 bonusu na kartu
dnes, v 220 lékárnách
Ceny na webu nejsou veřejnou nabídkou. Ceny na webu se liší od cen v lékárnách a jsou platné pouze při rezervaci pomocí webu. V průběhu objednávkového procesu se cena může mírně změnit v závislosti na vybrané lékárně. Při příjmu objednávky v lékárně nebude možné přidat produkty za cenu stránky, pouze jako samostatný nákup za cenu lékárny.
Analogy ZIRTEK
Se stejnou akcí

TULA PHARMACEUTICAL FACTORY LLC, Rusko

TULA PHARMACEUTICAL FACTORY LLC, Rusko

AKTUALIZACE PFK JSC, Rusko

SCHÖRING-PLOUGH LABO N.V., Belgie

GSK CONSUMER HELSKER SARL, Švýcarsko

OZONE LLC, Rusko

EGIS PHARMACEUTICAL PLANT JSC, Maďarsko

GLENMARK PHARMACEUTICAL LTD., Indie

BALKANPHARMA – TROYAN AD, Bulharsko

OZONE LLC, Rusko

FAMAR A.V.E., Řecko

EICICA PHARMACEUTICAL S.R.L., Itálie

VETPROM AD, Bulharsko

FAMAR A.V.E., Řecko

OZONE LLC, Rusko

TULA PHARMACEUTICAL FACTORY LLC, Rusko

TULA PHARMACEUTICAL FACTORY LLC, Rusko

AKTUALIZACE PFK JSC, Rusko

SCHÖRING-PLOUGH LABO N.V., Belgie

GSK CONSUMER HELSKER SARL, Švýcarsko

OZONE LLC, Rusko

EGIS PHARMACEUTICAL PLANT JSC, Maďarsko

GLENMARK PHARMACEUTICAL LTD., Indie

BALKANPHARMA – TROYAN AD, Bulharsko

OZONE LLC, Rusko

FAMAR A.V.E., Řecko

EICICA PHARMACEUTICAL S.R.L., Itálie

VETPROM AD, Bulharsko

FAMAR A.V.E., Řecko

OZONE LLC, Rusko
Lékárny a ceny v Nižnij Novgorod
ZIRTEK kapky vnitřní. 10 mg/ml lahvička-kapsle 20 ml
Seznam Na mapě
Všechny oblasti
Nová lékárna
Nižnij Novgorod st. Strážce revoluce, 16
Nová lékárna
Nižnij Novgorod st. Bolshaya Pečerskaya, 38
Nová lékárna
Nižnij Novgorod st. Vedenyapina, 24
Nová lékárna
Nižnij Novgorod st. Sudostroitelnaya, 7a
Nová lékárna
Nižnij Novgorod st. Kuibysheva, 2
Nová lékárna
Nižnij Novgorod, třída Heroev Donbassa, 10
Nižnij Novgorod st. Dvizhentsev, 14
Nižnij Novgorod st. Politbojcov, 8
dálnice Nižnij Novgorod Moskovskoe, 179
Nižnij Novgorod st. vojenští komisaři, 1
Zobrazit všechny lékárny (224)
Návod k použití
ZIRTEK kapky vnitřní. 10 mg/ml lahvička-kapsle 20 ml
Struktura
Účinná látka: cetirizin dihydrochlorid 10 mg/ml.
Pomocné látky: glycerol 250,00 mg, propylenglykol 350,00 mg, sacharinát sodný 10,00 mg, methylparaben 1,35 mg, propylparaben 0,15 mg, octan sodný 10,00 mg, ledová kyselina octová 0,53 mg, voda čištěná na
Dávková forma
kapky pro perorální podání
popis
Průhledná, bezbarvá kapalina s vůní kyseliny octové.
účinek
Antialergické činidlo blokátor H1-histaminového receptoru
Farmakodynamika
Cetirizin, účinná látka Zyrtec®, je metabolit hydroxyzinu, patří do skupiny kompetitivních antagonistů histaminu a blokuje H1-histaminové receptory.
Kromě antihistaminového účinku cetirizin zabraňuje rozvoji a zmírňuje průběh alergických reakcí: v dávce 10 mg jednou až dvakrát denně inhibuje pozdní fázi agregace eozinofilů v kůži a spojivkách u pacientů náchylných k atopii.
Klinická účinnost a bezpečnost:
Studie na zdravých dobrovolnících prokázaly, že cetirizin v dávkách 5 nebo 10 mg významně inhibuje vyrážku a návaly horka po zavedení vysokých koncentrací histaminu do kůže, ale korelace s účinností nebyla stanovena. 6týdenní placebem kontrolovaná studie u 186 pacientů s alergickou rýmou a současně mírným až středně těžkým astmatem prokázala, že cetirizin v dávce 10 mg jednou denně snižuje příznaky rýmy a neovlivňuje plicní funkce.
Výsledky této studie potvrzují bezpečnost cetirizinu u pacientů s alergiemi a mírným až středně těžkým bronchiálním astmatem.
Placebem kontrolovaná studie ukázala, že cetirizin v dávce 60 mg denně po dobu 7 dnů nezpůsobuje klinicky významné prodloužení QT intervalu.
Užívání cetirizinu v doporučené dávce prokázalo zlepšení kvality života pacientů s celoroční a sezónní alergickou rýmou.
Děti
V 35denní studii u pacientů ve věku 5-12 let nebyl nalezen žádný důkaz rezistence na antihistaminový účinek cetirizinu. Normální kožní reakce na histamin se obnovila do tří dnů po vysazení léku při opakovaném použití.
7denní placebem kontrolovaná studie přípravku Zyrtec® ve formě sirupu zahrnující 42 pacientů ve věku 6 až 11 měsíců prokázala bezpečnost léku. Zyrtec® byl podáván v dávce 025 mg/kg dvakrát denně, což odpovídalo přibližně 45 mg denně (rozmezí dávek bylo 34 až 62 mg denně).
Použití u dětí od 6 do 12 měsíců je možné pouze na předpis lékaře a pod přísným lékařským dohledem.
Farmakokinetika
Farmakokinetické parametry cetirizinu při podávání v dávkách od 5 do 60 mg se mění lineárně.
Sání
Maximální koncentrace (Cmax) v krevní plazmě je dosažena po 1 ± 05 hodinách a je 300 ng/ml.
Různé farmakokinetické parametry, jako je maximální plazmatická koncentrace a plocha pod křivkou koncentrace-čas, jsou homogenní. Příjem potravy neovlivňuje úplnost absorpce cetirizinu, i když jeho rychlost klesá. Biologická dostupnost různých lékových forem cetirizinu (roztok ve formě kapslí) je srovnatelná.
Distribuce
Cetirizin se z 93 ± 03 % váže na plazmatické proteiny. Distribuční objem (Vd) je 05 l/kg. Cetirizin neovlivňuje vazbu warfarinu na proteiny.
Метаболизм
Cetirizin nepodléhá rozsáhlému metabolismu prvního průchodu játry.
Vylučování
Poločas (T1/2) je přibližně 10 hodin.
Při užívání léku v denní dávce 10 mg po dobu 10 dnů nebyla pozorována žádná akumulace cetirizinu.
Přibližně 2/3 podané dávky léku se vyloučí močí v nezměněné podobě.
Starší pacienti:
U 16 starších jedinců byl po jednorázové dávce 10 mg léku T1/2 o 50 % vyšší a clearance o 40 % nižší ve srovnání s mladšími jedinci.
Snížení clearance cetirizinu u starších pacientů je pravděpodobně způsobeno sníženou funkcí ledvin u této populace pacientů.
Pacienti s renální insuficiencí:
U pacientů s mírnou poruchou funkce ledvin (clearance kreatininu (CrCl) > 40 ml/min) jsou farmakokinetické parametry podobné jako u zdravých dobrovolníků s normální funkcí ledvin.
U pacientů se středně těžkou renální insuficiencí au pacientů na hemodialýze (CC 10 ml/min) je nutná úprava dávkování;
– starší pacienti (s věkem podmíněným poklesem glomerulární filtrace);
– epilepsie a pacienti se zvýšenou záchvatovou pohotovostí;
— pacienti s predispozičními faktory k zadržování moči (viz část „Zvláštní pokyny“);
– děti do 1 roku;
— období kojení.
Použití v těhotenství a laktaci
Těhotenství
Při analýze prospektivních údajů o více než 700 výsledcích těhotenství nebyly identifikovány žádné případy vývojových vad, embryonální a neonatální toxicity s jasným vztahem příčiny a účinku.
Experimentální studie na zvířatech neodhalily žádné přímé ani nepřímé nežádoucí účinky cetirizinu na vyvíjející se plod (včetně postnatálního období), průběh těhotenství a postnatální vývoj.
Nebyly provedeny adekvátní a přísně kontrolované klinické studie o bezpečnosti užívání léku během těhotenství, proto by se Zyrtec® neměl během těhotenství používat.
Kojení
Cetirizin se vylučuje do mateřského mléka v koncentracích od 25 % do 90 % koncentrace léčiva v krevní plazmě v závislosti na době po podání. Během kojení užívejte po konzultaci s lékařem, pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro dítě.
Plodnost
Dostupné údaje o účincích na lidskou fertilitu jsou omezené, ale nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky na fertilitu.
Nežádoucí účinky
Údaje získané z klinických studií
Recenze
Výsledky klinických studií prokázaly, že užívání cetirizinu v doporučených dávkách vede k rozvoji menších nežádoucích účinků na centrální nervový systém včetně ospalosti, únavy, závratí a bolesti hlavy. V některých případech byla hlášena paradoxní stimulace CNS.
Navzdory skutečnosti, že cetirizin je selektivní blokátor periferních H1-receptorů a nemá prakticky žádný anticholinergní účinek, byly hlášeny ojedinělé případy potíží s močením, poruchy akomodace a sucho v ústech.
Byla hlášena jaterní dysfunkce se zvýšenými jaterními enzymy a hladinami bilirubinu. Ve většině případů nežádoucí účinky vymizely po vysazení cetirizin-dihydrochloridu.
Seznam nežádoucích vedlejších účinků
Existují údaje z dvojitě zaslepených kontrolovaných klinických studií porovnávajících cetirizin s placebem nebo jinými antihistaminiky v doporučených dávkách (10 mg jednou denně u cetirizinu) u více než 3200 XNUMX pacientů, na nichž lze založit spolehlivou analýzu údajů o bezpečnosti.
Na základě výsledků souhrnné analýzy placebem kontrolovaných studií s cetirizinem 10 mg byly identifikovány následující nežádoucí účinky s incidencí 10 % nebo vyšší
Nežádoucí účinky (terminologie WHO) Cetirizin 10 mg (n = 3260) Placebo (n = 3061)
Celkové poruchy a poruchy v
místo vpichu
Únava 163% 095%
Poruchy nervového systému
systémy
Závratě 110 % 098 %
Bolest hlavy 742 % 807 %
Gastrointestinální poruchy
Bolest břicha 098% 108%
Sucho v ústech 209 % 082 %
Nevolnost 107 % 114 %
Duševní poruchy
Ospalost 963 % 500 %
Poruchy dýchacího systému, hrudních orgánů a mediastina
Faryngitida 129 % 134 %
Přestože výskyt somnolence byl vyšší ve skupině s cetirizinem než ve skupině s placebem, většina nežádoucích účinků byla mírné nebo střední závažnosti. Objektivní hodnocení provedená v jiných studiích potvrdila, že užívání cetirizinu v doporučené denní dávce u zdravých mladých dobrovolníků neovlivňuje jejich denní aktivity.
Děti
V placebem kontrolovaných studiích u dětí ve věku 6 měsíců až 12 let byly identifikovány následující nežádoucí účinky s incidencí 1 % nebo vyšší:
Nežádoucí účinky (terminologie WHO) Cetirizin (n = 1656) Placebo (n = 1294)
Gastrointestinální poruchy
Průjem 10 % 06 %
Duševní poruchy
Ospalost 18 % 14 %
Poruchy dýchacího systému, hrudních orgánů a mediastina
Rýma 14 % 11 %
Celkové poruchy a reakce v místě aplikace
Únava 10% 03%
Zkušenosti po registraci
Kromě nežádoucích účinků zjištěných během klinických studií a popsaných výše byly během poregistračního užívání léku pozorovány následující nežádoucí účinky.
Nežádoucí účinky jsou uvedeny níže podle tříd orgánových systémů MedDRA a frekvence na základě postmarketingových zkušeností.
Četnost nežádoucích účinků byla definována následovně: velmi často (≥1/10) často (≥1/100 80 10 mg 1krát denně
Mírné 50-79 10 mg 1krát denně
Průměrně 30-49 5 mg 1krát denně
Těžké 10-29 5 mg obden
Terminální stadium – pacienti na dialýze