Antipyretikum č. 1 – Nurofen pro děti
V průběhu života každý z nás pravidelně zažívá bolest: bolesti hlavy, zubů, zad a svalů. Bolest nastává náhle. Plány ruin. Ztěžuje soustředění na vaše obvyklé činnosti. Moderní analgetika pomáhají rychle se vyrovnat s bolestí. Jedním z nejoblíbenějších a nejúčinnějších léků proti bolesti je Nurofen.
Tím ale pozitivní vlastnosti Nurofenu nekončí.
Lék patří do kategorie nesteroidních protizánětlivých léků. Proto není použití Nurofenu omezeno na úlevu od bolesti. Zmírňuje záněty a má antipyretický účinek.
Nejčastěji mají děti vysoké teploty. Infekce pravidelně „testují“ imunitu dítěte na sílu. Období dospívání je provázeno častými akutními respiračními onemocněními, chřipkou, angínou atd. Onemocnění provází horečka, zimnice a zimnice. Proto by antipyretický lék „Nurofen pro děti“ měl být vždy v domácí lékárničce.

Vysoká tělesná teplota není vždy známkou ARVI. Teplota se může zvýšit v důsledku prořezávání zoubků u dětí, očkování a dalších zánětlivých procesů. V těchto situacích můžete také podat Nurofen.
Indikace pro použití
Nurofen se používá jako symptomatická látka ke zmírnění bolesti, horečky a zánětu. Hlavní účinnou látkou léčiva je ibuprofen. Ibuprofen blokuje tvorbu prostaglandinů. Prostaglandiny jsou syntetizovány tělem v reakci na zranění nebo onemocnění a způsobují bolest, zánět a hypertermické reakce. Užívání Nurofenu snižuje tělesnou teplotu a zmírňuje bolest.
S čím Nurofen pomáhá? Pokyny k léku uvádějí následující indikace:
- bolesti hlavy
- bolest zubů
- bolest svalů
- menstruační bolesti
- bolest kloubů způsobená artritidou, radikulitidou, bursitidou atd.
- syndrom bolesti na pozadí onemocnění ORL
- posttraumatické pocity bolesti
- neuralgie
- horečnaté stavy spojené se zánětlivými onemocněními
- reakce po očkování
Jak používat pro dospělé a děti
Nurofen je dostupný v několika formách: tablety, kapsle a sirup. Součástí produktové řady jsou i čípky Nurofen pro děti. Při výběru formy se musíte zaměřit na věk pacienta, stav a typ bolesti.
Pacienti mladší 12 let by měli používat Nurofen pro děti. Pro pacienty 12+ pro dospělé v tabletách.
Při bolestech kloubů je lepší volit běžné tablety s pomalým uvolňováním, které zajistí stálou koncentraci účinné látky v těle. Při bolestech hlavy nebo zubů je lepší volit kapsle. Jejich tekutý obsah se vstřebává aktivněji a úleva se dostaví rychleji.
sirup „Nurofen“.
Návod k použití uvádí, že lék lze předepsat dětem od 3 měsíců do 12 let.
Sirup má příjemnou pomerančovou nebo jahodovou příchuť, která usnadňuje malým dětem užívání Nurofenu. Krabička na léky obsahuje speciální stříkačku, která pomáhá odměřit požadovanou dávku. Kolik léků bych měl dát dětem?
- kojenci do 6 měsíců – 2,5 ml třikrát denně
- pro děti od 6 měsíců do jednoho roku – 2,5 ml až čtyřikrát denně
- od jednoho roku do tří let – 3 ml až třikrát denně
- od 4 do 6 let – 7,5 ml třikrát denně
- od 7 do 9 let – 10 ml třikrát denně
- od 10 do 12 let – 15 ml třikrát denně
Dávkování „Nurofen“ pro děti 6+
Jednotlivá dávka pro děti 6+ je jedna tableta.
- do 9 let – ne více než tři tablety denně
- 10 – 12 let – ne více než čtyři
- 12+ ne více než šest tablet denně
Indikace pro použití přípravku Nurofen pro děti v tabletách a sirupu jsou stejné jako u léku pro dospělé.
Dospělý „Nurofen“: návod k použití
Dětem 12+ a dospělým se doporučuje užívat Nurofen v tabletách. Pokyny pro lék popisují následující dávkování:
- jedna tableta ne více než čtyřikrát denně. Aby lék účinkoval rychleji, můžete užít dvě tablety najednou.
Maximální denní dávka pro dospělé je šest tablet.
Pokud má pacient problémy s trávicím systémem, měl by být lék užíván během jídla.
Mnoho lidí se zajímá o otázku: „Jak dlouho vydrží Nurofen?“ Účinek léku trvá až 8 hodin. Pokud po dvou nebo třech dnech užívání léku nedojde ke zlepšení, měli byste se poradit s lékařem.
Kontraindikace
- přecitlivělost na složky
- Gastrointestinální onemocnění v akutní fázi
- astma
- selhání ledvin a jater
- selhání srdce
- hypertenze
- nemoci oběhového systému
- diabetes mellitus
Nežádoucí účinky
Při krátkodobém užívání léku je riziko nežádoucích účinků minimální. Při dlouhodobém používání mohou být pozorovány následující: bolesti hlavy, letargie, poruchy trávení, zvonění v uších, dušnost, anémie a zvýšený krevní tlak.
Nadměrná dávka
Mezi příznaky předávkování patří nevolnost, zvracení, břišní potíže, zvonění v uších a snížená srdeční frekvence. Pokud se tyto příznaky objeví, musíte si propláchnout žaludek a vzít sorbent.
Použití během těhotenství a kojení
„Nurofen“ není předepsán během těhotenství ve třetím trimestru. In I a II lze užívat s opatrností pouze podle pokynů lékaře. Použití během laktace je zakázáno.
„Nurofen“: kompatibilita s alkoholem
Droga by neměla být kombinována s alkoholickými nápoji.
Analogy Nurofenu
- „Ibuprofen“ je lék s podobným účinkem a stejnou účinnou látkou
- „Paracetamol“ snižuje tělesnou teplotu a bolest. Lék má krátký seznam vedlejších účinků.
- „Pentalgin“ je nesteroidní protizánětlivé léčivo používané ke snížení bolesti.
- „Panadol“ je lék na bázi paracetamolu, který je dobrý při snižování horečky.
- „Ibuclin“ je lék obsahující dvě účinné látky: ibuprofen a paracetamol. Díky tomu má droga širokou škálu účinku.
Jak objednat?
Naše online lékárna má vždy na skladě lék „Nurofen“. Cena léku je nižší než v běžných lékárnách. Náš sortiment zahrnuje různé formy léku: sirup, kapsle, tablety. Vyberte si ten, který je pohodlný.
Zadání objednávky je velmi jednoduché:
- vyberte vhodný lék a vložte jej do košíku
- zanechte své kontaktní údaje
- Vyzvedněte si objednávku v nejbližší lékárně.
S námi je to výhodné a výhodné!